Привітання зі Святом Трьох Святих!

Привітання зі Святом Трьох Святих!

Святі Василь Великий, Григорій Богослов і Іоанн Золотоуст відомі як видатні богослови й отці Церкви. Кожен з цих святих є втіленням життя у Христі, прикладом для всіх віруючих. Їхні вислови стали постулатом для багатьох віруючих.

Привітання зі Святом Трьох Святих!

Це свято вважають не лише датою, коли вшановують трьох вселенських учителів, чиї твори є джерелом натхнення для віруючих, а їхні слова – напуттям для життя, але й приводом задуматися, чи правильно ми виховуємо своїх дітей. У народі цей день називають Святом сімейної святості, оскільки всі три родини святителів були глибоко віруючими і виховували своїх дітей у любові й повазі до віри. В цей день звичайно відвідують церкву та моляться трьом святих.

 

Привітання зі Святом Трьох Святих!

Усі три святителі були надзвичайно освічені. Василь Великий і Григорій Богослов, засвоївши всі доступні знання у своїх рідних містах, завершили свою освіту в Афінах, центрі класичної освіти. Тут ці святі друзі знали про дві шляхи: один веде до храму Божого, а інший – до університету. Ця дружба тривала все життя. Іоанн Златоуст отримав освіту у видатного майстра слова епохи – Ліванія; богослов’я він вивчав у Діодора, пізніше славного єпископа Тарсійського, і єпископа Мелетія. До всіх трьох можна застосувати слова з життя святого Василя: вони вивчили кожну науку так досконало, ніби ніколи не вчились чомусь іншому.

Привітання зі Святом Трьох Святих!